خدمات داخلی توسعه کسب و کار

خدمات داخلی توسعه و بهبود کسب و کار

هر سازمانی با در نظر گرفتن اهدافی متولد می شود و شروع به رشد می کند. هر چقدر که سازمان در مسیر حرکت خود به اهداف مدیران و مالکان خود نزدیک تر شود، می توانیم بگوییم که از سلامت مناسبی برخوردار است. عوامل و مسائل بسیاری هستند که سلامت یک سازمان را می توانند تهدید کنند و یا به خطر بیندازند.

برخی از این عوامل در داخل خود سازمان هستند و برخی عواملی در محیط و خارج از سازمان. زمانی که عامل یا عواملی سازمان را دچار اختلال می کنند، پیش از آنکه مدیران پی به وجود مشکلات ببرند، می توانند نشانه هایی را در خصوص اختلال به وجود آمده مشاهده نمایند. این امر مستلزم رصد کردن پیوسته سازمان توسط مدیران ارشد سازمان است.

عارضه یابی و رفع عارضه سازمانی (توانمندسازی و ارتقاء)

با توجه به پیچیدگی های موجود در سازمانهای امروزی و تعدد عوامل تاثیر گزار در سلامت و عملکرد موفقیت آمیز سازمانها ، بسیاری از شرکتها و سازمانها موضوع چک کردن سازمان و عارضه یابی (پیدا کردن مسائل و مشکلات احتمالی ) را به شرکتهای متخصص در این زمینه می سپارند.

این شرکتها با بررسی همه جانبه سازمان (وضعیت منابع انسانی، مدیران ارشد، فرایندها،بازاریابی و فروش، سیستم و ساختار، قیمت گذاری محصولات و خدمات، استراتژی ها، دیجیتال مارکتینگ و...) می توانند تشخیص دهند مشکل سازمان در کجاست و چه کاری باید برای رفع آن انجام شود.

شکست استارتاپ

سازمان هم مثل انسان ممکن است دچار بیماری شود و آن عملکرد مطلوب شما را به شما ندهد پس مراجعه به یک پزشک در این خصوص لازم و ضروری است.

اگرچه در کشور ما تعداد مجموعه هایی که بصورت واقعی و عملیاتی بتوانند عارضه یابی را حرفه ایی و درست انجام بدهند بالا نیست ولی در صورتیکه بتوانید شرکت مناسبی را در این زمینه انتخاب کنید، قطعا استفاده از این خدمات می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد.

نکته دیگر این است که نتیجه عارضه یابی الزاما پیدا کردن مشکلات عدیده و تجویز نسخه نخواهد بود بلکه شما ممکن است با عارضه یابی بتوانید از سلامت کامل سازمانتان اطمینان حاصل کنید.
(در مورد سلامت سازمانی اینجا بخوانید)

 

 

رایمندسرویس نقطه تلاقی استراتژی و خلاقیته

تخصص ما رشد و بهبود کسب و کار شماست

مراحل عارضه یابی و رفع عارضه (توانمندسازی و ارتقاء)

استفاده از خدمت عارضه یابی (توانمندسازی) و بهبود کسب و کار مستلزم آنست که پرسش نامه های تخصصی مربوطه توسط سازمان شما پر شود و توسط متخصصین عارضه یابی (توانمندسازی) در گروه رایمند آنالیز گردند.

هر چقدر ساختار سازمانتان پیچیده تر باشد و اندازه آن بزرگتر باشد، مدت زمان مورد نیاز برای تحلیل وضعیت فعلی شما طولانی تر خواهد بود اما معمولا در کمتر از دو ماه این امکان وجود دارد تا عارضه های موجود کشف شوند و حدود 6 ماه مورد نیاز است تا راهکارهای مورد نیاز برای رفع عارضه ها (ارتقاء) تهیه شوند و در سازمان شروع به پیاده سازی کنیم.

 

گاهی اوقات آنقدر مشکلات پیش چشمند که کسی فکر نمی کند چیزی که به سازمانش آسیب می زند همین مورد کوچکی است که قبلا همیشه بهش چشمک می زده و گاهی اوقات نیز علتهای ریشه ای در ضعف های سازمان آنقدر در عمق و در سایه اند که نیاز به عمیق شدن شدید در سازمان است.

بطور مثال در بسیاری از مواقع مشاهده شده است که علت های ضعف در فروش، ریشه در بخشهای دیگری مثل تولید، کانال های توزیع، روابط خارجی سازمان و یا حتی فناوری اطلاعات سازمان داشته است.

در هر حال ما در رایمندسرویس آماده ایم تا در جهت توسعه و بهبود کسب و کار شما در محورهای زیر عارضه یابی (توانمندسازی) عمیق از سازمان یا کسب و کار شما داشته باشیم:

تعداد زیادی از خدمات ارائه شده در سرفصل های زیر، قابلیت برگزاری دوره های آموزشی را نیز دارا بوده و البته تا کنون دوره های موفقی در بسیاری از حوزه های مذکور، برگزار شده است.

  • برنامه ریزی تولید
  • مهندسی ارزش
  • تهیه OPC و BOM
  • تهیه فناوری و چرخه تکنولوژی شرکت