رفع عارضه (ارتقاء) کسب و کار

عارضه یابی (توانمندسازی) و رفع عارضه (ارتقاء) تخصص ماست

یکی از استعاره های معروفی که در خصوص کسب و کارها و شرکت ها در دنیا وجود دارد، تشبیه کسب و کار به یک موجود زنده مثل انسان است : دارای نیازها، توانمندی ها، ارتباطات متنوع با محیط و ...

در سالهای اخیر موضوعی که بیش از پیش کسب و کارها و حتی سازمان ها و ذهن مدیران ارشد آنها را سخت درگیر خود کرده است، ایجاد تغییر و تحول به موقع و بهبود کسب و کار در راستای ارتقاء بهره وری و رقابت‌پذیری است.

 

هر سازمان یا کسب و کار همواره تحت تاثیر سه نیروی قدرتمند قرار دارد و لازم است در مقابل این سه نیرو از انعطاف لازم برخوردار باشد تا بتواند با تغییر و تحول به موقع، از یکسو اثر تخریبی این نیروها را بر خود حداقل و از سویی دیگر امکان استفاده از فرصت‌ها را حداکثر نماید. این سه نیرو عبارتند از:

ایجاد تغییر و تحول در نیازها، خواسته‌ها و تقاضای بازار با توجه به تغییر تدریجی در سبک زندگی، فرهنگ و سایر عوامل موثر بر محیط فعالیت مشتریان
ایجاد تغییر و تحول پرشتاب و روز افزون در فناوری و تکنولوژی و نیاز به خلق نوآوری و استفاده از آخرین تکنولوژی و فناوری روز دنیا
ظهور رقبای جدید و بطور کلی تنوع اقدامات رقبا با هدف رقابت‌پذیری بیشتر و روند رو به رشد رقابت و افزایش قدرت چانه زنی مشتریان در بازارهای هدف.

عارضه یابی و رفع عارضه

 

با توجه به عوامل بالا نه تنها توسعه و رشد بلکه حفظ وضع موجود نیز در کسب و کارها و سازمان ها به سادگی ممکن نبوده و مدیران ارشد باید با شناخت کامل و به موقع از جایگاه خود از یکسو، و پایش بازار و فناوری و رقبا از سویی دیگر، بهترین راهکار را برای شناخت و رفع موانع ارتقاء بهره‌وری و رقابت‌پذیری خود شناسایی و با اقدامات به موقع آن راهکارها را به اجرا در آورند و در غیر اینصورت فرصت های بازار را از دست داده و قطعا رقبای شما از این فرصت بهترین استفاده را خواهند کرد.

پایه اصلی و از جمله الزامات اولیه این اقدامات هدفمند، انجام مطالعات عارضه یابی (توانمندسازی) برای شناسایی مشکلات و موانع و اولویت بندی آنها و سپس یافتن بهترین راهکارها برای رفع عارضه های مکشوفه و برداشت موانع رشد کسب و کار شماست.

 

ما به شما در حل مسائل بحرانی کسب و کارتان کمک خواهیم کرد

ما در رایمندسرویس با کوله باری از تجربه و ابزارهای لازم

گام به گام تا فتح قله های موفقیت در کنار شماییم

 

عارضه یابی (توانمندسازی) و رفع عارضه (ارتقاء)

با توجه به پیچیدگی های موجود در کسب و کارها و تجارت امروزی و تعدد عوامل تاثیرگزار در عملکرد موفقیت آمیز کسب و کارها، بسیاری از شرکتها و سازمانها موضوع آنالیز کسب و کار و عارضه یابی (توانمندسازی) (پیدا کردن مسائل و مشکلات احتمالی ) خود را به ما در رایمندسرویس می سپارند.

عارضه یابی

ما در رایمندسرویس با بررسی همه جانبه کسب و کار شما (وضعیت منابع انسانی، مدیران ارشد، فرایندها،بازاریابی و فروش، سیستم و ساختار، قیمت گذاری محصولات و خدمات، استراتژی ها، دیجیتال مارکتینگ و...) و به پشتوانه تجربه و تخصص مدیران و کارشناسان خود، می توانیم تشخیص دهیم مشکل سازمان و کسب و کار شما در کجاست و چه موانعی مانع رشد کسب و کار شده و در نهایت چه کاری باید برای رفع آنها انجام شود.

جهت عارضه یابی (توانمندسازی) می بایست پرسشنامه های تخصصی مربوط به هر یک از حوزه های بالا توسط شما پر شود و سپس توسط کارشناس عارضه یابی (توانمندسازی) آنالیز گردند.

و پس از فرآیند عارضه یابی (توانمندسازی)، در جهت رفع عارضه (ارتقاء) برای هر بخش، یک طرح تدوین شده و سپس به اجرا در آمده و مستقر می گردد. بعد از آن نحوه اجرا به تیم شرکت خدمات گیرنده آموزش داده می شود و نهایتا در صورت درخواست شرکت، نظارت ها و کنترل ها در جهت اصلاح و بروز رسانی طرح ها و جلوگیری از انحراف معیار تیم از شاخص های در نظر گرفته شده، انجام می گیرد.

 

مراحل عارضه یابی (توانمندسازی) و رفع عارضه (ارتقاء)

 

سرفصل های خدمات عارضه یابی (توانمندسازی) و رفع عارضه (ارتقاء)

خدمات عارضه یابی (توانمندسازی) و رفع عارضه (ارتقاء) در دسته بندی های مختلف اعم از مدیریتی، بازاریابی و فروش و تبلیغات، تولید و R&D، منابع انسانی، سیستمی و ساختاری (چارت، فلوچارت، مالی، حقوقی) و دیجیتال مارکتینگ ارائه می گردد که در ادامه سرفصل خدمات هر یک از حوزه های ذکر شده را خواهید دید.

لازم بذکر هست که تعداد زیادی از خدمات ارائه شده در سرفصل های ذیل، قابلیت برگزاری دوره های آموزشی را نیز دارا بوده که تا کنون دوره های موفقی در بسیاری از حوزه های مذکور، برگزار شده است.

در فرآیند عارضه یابی و رفع عارضه (توانمندسازی و ارتقاء) این حوزه فازهایی از قبیل برنامه ریزی، تامین، تولید، نگهداری و تعمیرات و انبار در نظرگرفته شده است.

عمده خدمات حوزه تولید و R&D عبارتند از :

 • مشاوره سیستم های مدیریت کیفیت (سری ایزو)
 • راه اندازی سیستم کدینگ انبار
 • راه اندازی سیستم ارزیابی تامین کنندگان
 • راه اندازی سیستم 5S
 • راه اندازی سیستم برنامه ریزی تولید (BOM, OPC, …)
 • آدیت فرآیند تولید
 • ممیزی داخلی
 • راه اندازی سیستم نگهداری تعمیرات
 • استقرار MFCA (استاندارد 14051 و 14052)
 • کنترل پروژه
 • کنترل موجودی
 • کنترل کیفیت
 • طراحی و استقرار سیستم مدیریت دانش