با روزنامه های ایران و عصر ثروت

مصاحبه مهندس محسن ابراهیمی
مدیرعامل رایمندسرویس

موانع و بروکراسی‌های اداری، صادرات را با چالش‌های جدی همراه کرده است/قوانینی که در هر ساعت برای تولید و صادرات وضع می‌شود، باید تسهیل‌کننده امور باشد.

مهندس محسن ابراهیمی مدیر عامل شرکت رایمند نیکو فراز ایرانیان و یکی از صادرکنندگان برتر در سطح کشور دارای مهندسی صنایع مواد دانشگاه شهید بهشتی و بیش از 21 سابقه مدیریت در استان تهران با گرید موفق ب و آشنا با صنایع مختلف، پس از کسب سالها تجربه و ارتباط ،جهت خدمت به زادگاه خود، به استان قم آمده است، وی که انگیزه بسیار زیادی جهت رشد و تعالی صنعت استان قم دارد، با یکی از طرح‌های نوین مدیریتی در حوزه صادرات، فضای خوبی را برای تولیدکنندگان فراهم آورده تا بتوانند با ظرفیت‌های صادراتی آشنا شده و ظرفیت‌های خوبی برای فروش و صادرات به دست بیاورند. با توجه به موفقیت‌های این مدیر توانا گفتگویی در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌ها و اهداف وی در حوزه صادرات انجام داده‌ایم که با هم مرور می‌کنیم.

چاپ مصاحبه در روزنامه های ایران و عصر ثروت

مشروح مصاحبه مهندس ابراهیمی با روزنامه های ایران و عصر ثروت

محسن ابراهیمی مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایمند نیکو فراز ایرانیان:

موانع و بروکراسی‌های اداری، صادرات را با چالش‌های جدی همراه کرده است/قوانینی که در هر ساعت برای تولید و صادرات وضع می‌شود، باید تسهیل‌کننده امور باشد

مهندس محسن ابراهیمی مدیر عامل شرکت رایمند نیکو فراز ایرانیان و یکی از صادرکنندگان برتر در سطح کشور دارای مهندسی صنایع مواد دانشگاه شهید بهشتی و بیش از 21 سابقه مدیریت در استان تهران با گرید موفق ب و آشنا با صنایع مختلف، پس از کسب سالها تجربه و ارتباط ،جهت خدمت به زادگاه خود، به استان قم آمده است، وی که انگیزه بسیار زیادی جهت رشد و تعالی صنعت استان قم دارد، با یکی از طرح‌های نوین مدیریتی در حوزه صادرات، فضای خوبی را برای تولیدکنندگان فراهم آورده تا بتوانند با ظرفیت‌های صادراتی آشنا شده و ظرفیت‌های خوبی برای فروش و صادرات به دست بیاورند. با توجه به موفقیت‌های این مدیر توانا گفتگویی در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌ها و اهداف وی در حوزه صادرات انجام داده‌ایم که با هم مرور می‌کنیم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایمند نیکو فراز ایرانیان به عنوان یکی از صادرکنندگان نمونه در استان قم در گفتگو با روزنامه ایران ضمن معرفی خود گفت: بنده فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته صنایع و دارای 11 مجوز از جمله عضویت در کریدور توسعه صادرات، تبادل فن‌آوری، دارای کارگزاری پارک علم و فن‌آوری، مجوز مدیریت صادرات از نهاد ریاست جمهوری و صنعت معدن وتجارت و دارای کارت بازرگانی هستم.

مهندس محسن ابراهیمی با اشاره به فعالیت‌های گسترده صادراتی بیان کرد: با توجه به اهمیت مدیریت صادارت،از سال 1394 با هدف تقویت تولید کنندگان در این حیطه فعال هستیم و به واسطه تجربیاتی که در طول این سالها به دست آوردیم به این فکر افتادیم تحولی در صادرات ایجاد کرده و به روز شویم.

وی با بیان اینکه مدیریت صادرات، روش جدیدی در دنیا به شمار می‌رود افزود: این روش هنوز در ایران شناخته شده نیست و تلاش داریم با استفاده از تجربیات و ظرفیت‌هایی که به خوبی می‌شناسیم این روش را در جهت توسعه صادرات به خصوص در استان قم به کار بگیریم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایمند نیکو فراز ایرانیان عنوان کرد: در این شرکت تولیدات دانش بنیانی و نیز غیر دانش بنیانی مورد توجه قرار دارد و فرصت‌های خوبی را به لحاظ مدیریت صادرات پیش روی خود داریم.

وی تصریح کرد: هم اکنون صادر کنندگان مطرح در سطح جهان با روش نوین مدیریت صادرات به صادرات موفقی دست یافته‌اند، تا آنجایی که به تحقیق می‌توان گفت رمز موفقیت صادرات ایران امروزه فقط در شیوه مدیریت صادرات است و فقط این شیوه می‌تواند در دنیای بسیار پیچیده و پر رقابت امروز،با کشورهای جهان، رقابتی علمی، تخصصی و موفقیت آمیز داشته باشد.

مهندس ابراهیمی با تشریح شیوه نوین مدیریت صادرات در حوزه فعالیت‌های شرکت خاطرنشان کرد: در واقع در بحث صادرات به فعالیت شرکت های خرد و متوسط ورود می‌کنیم، چون شرکت‌های بزرگ خودشان عهده‌دار این مسئولیت هستند، اما شرکت‌های کوچک و متوسط امکان هزینه دلاری برای صادرات را ندارند.

وی در این باره توضیح داد: این مجموعه در کنار تولید کننده قرار می‌گیرد و پازل صادراتی تولیدکنندگان را با علم و تخصص روز دنیا کامل می‌کند و با آشنایی که با کشورهای مقصد دارد و با دارا بودن بهترین امکانات علاوه بر سرعت، بهترین شرایط را ایجاد می‌نماید تا با حداقل هزینه و زمان، حداکثر بهره وری را داشته باشند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایمند نیکو فراز ایرانیان گفت:در واقع شیوه ما بازرگانی نیست که خریدو فروش انجام شود، بلکه ما تولید کننده را با مصرف کننده رو در رو و سر یک میز می‌نشانیم.

وی افزود: همچنین روش ما مبتنی بر دلالی نیست، بلکه ما متخصص بازرگانی بین‌المللی و آشنا به تجارت بین الملل، حقوق بین الملل، قوانین کشورها، قوانین حمل و نقل و غیره هستیم که خلاهای استراتژیک و خطرناک صادراتی تولیدکنندگان را پر می‌کنیم.

مهندس ابراهیمی در خصوص برخی از موفقیت‌ها خاطرنشان کرد: ما همانند جامعه‌ای که هستیم و توانستیم با علم روز جلو برویم و روشی که براساس مدیریت صادرات در ژاپن است را بومی سازی کنیم و با این روش توانسته‌ایم موفقیت هایی را در سطح استان و برای تولیدکنندگان به دست آوریم.

وی اظهار داشت: همچنین پیرو سیاست گذاری شرکت رایمند که می‌بایست در سال 1402حداقل دو کشور دیگر به بخش صادراتی اضافه نماید، پس از حضور موفق در کنیا و عراق توانستیم با شرکت بزرگ فرداداکسپو روسیه وارد قرارداد شویم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایمند نیکو فراز ایرانیان عنوان کرد: شرکت فرداداکسپو روسیه بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه دائمی محصولات ایران در سطح بین الملل در کشور روسیه را در محدوده 10 هزار مترمربع با تمامی خدمات صادراتی ایجاد کرده که بهترین فرصت‌های صادراتی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است که در این قرارداد فرصت‌های بی‌نظیری وجود دارد و ما نیز انحصارا نماینده شرکت فرداداکسپو روسیه هستیم.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی ایران در ارزآوری و از طرفی هزینه های بالای تولیدکنندگان در نیاز به ارزش افزوده و شرایط اقتصادی دنیا به خصوص کشور روسیه برای ما فرصت فوق العاده‌ای به شمار می‌رود.

مهندس ابراهیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشور روسیه گرفتار تهدیداتی چون تحریم‌های بین‌المللی است، فرصت خوبی برای صادرات دارد که باید به خوبی از آن استفاده کنیم.

وی تصریح کرد:امیدواریم تولید کنندگان عزیز که شرایط ایده‌آل و سیاست جدی برای صادرات دارند، وارد عرصه شده تا ما در کنارشان با دانش و تخصص، خلا صادراتی آنها را پر کرده و صادراتی پرسود درپیش رو داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان رایمند نیکو فراز ایرانیان گفت:در هفته جاری نیز با یکی از بزرگترین تجار ترکیه در شهر استانبول توافق‌نامه ایجاد نمایشگاه و فروشگاه محصولات ایرانی را امضا خواهیم کرد، در واقع علاوه بر روسیه، با ترکیه نیز وارد تعاملات صادراتی می‌شویم، ضمن اینکه مذاکراتی را نیز با پاکستان شروع کرده ایم.

وی در این گفتگو همچنین در مورد وجود مشکلات گفت: برخی از موانع و بروکراسی‌ها، صادرات را با چالش‌های جدی همراه کرده است و در این راه نیاز به حمایت و همراهی بیشتری از سوی مسئولان داریم.

مهندس ابراهیمی تصریح کرد: مشکل ما در صادرات، کیفیت محصولات نیست بلکه عدم اعتماد کشورهای دیگر است که به دلیل تحریم به وجود آمده، همچنین بحث انتقال پول نیز وجود دارد و موانع گمرکی نیز کارها را سخت تر کرده است.

این صادرکننده نمونه کشوری خاطرنشان کرد: قوانینی که در هر ساعت برای تولید و صادرات وضع می‌شود باید تسهیل‌کننده امور باشد نه اینکه تولیدکنندگان و صادرکنندگان را گرفتار نماید.

وی بیان کرد:اخیرا یکی از شرکت های بنده در محمود‌آباد که مکمل بنزین تولید می‌کند به دلیل برخی از قوانین جدید امکان صادرات به عراق را از دست داده در حالی که قرار داد را نوشته اند و بعد از قرارداد و تحویل پول، قانون جدیدی وضع شده است و هنوز موفق به تحویل کالا نشده‌ایم، در این باره نیازمند نگاه ویژه ای برای رفع موانع هستیم تا بتوانیم با رشد صادرات، ارزآوری خوبی برای استان و کشور داشته باشیم.

 

گام به گام از بحران تا فتح قله های موفقیت در کنار شماییم

ما چه کمکی میتونیم به رشد و بهبود کسب و کار شما کنیم؟

آیا به فکر رشد و توسعه صنایع و کسب و کار خودتون هستید!

ما در رایمندسرویس با تکیه بر تجربه مدیران کارآفرین و کارشناسان فروش خود، بدنبال بازاریابی و فروش محصولات و در نهایت رشد صنایع و کسب و کارهای دانش بنیان ایرانی هستیم و برآنیم که با توسعه فروش محصولات ایرانی، به رونق تولید و اشتغال کارگر ایرانی کمک کنیم