نشست فرصت های صادراتی به سوریه، لبنان و غرب آفریقا

نشست تخصصی با محوریت بررسی فرصت های صادراتی به سوریه، لبنان و غرب آفریقا

با مساعدت های به عمل آمده توسط مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، نشست تخصصی با محوریت بررسی فرصت های صادراتی به سوریه، لبنان و غرب آفریقا توسط شرکت دانش بنیان رایمندتک در محل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدا مهندس پاک پرور از کارشناسان مرکز تعاملات بین المللی معاونت، هدف از برگزاری نشست تخصصی را عنوان نموده و سپس شرکت رایمند را به عنوان کارگزار کریدور صادرات معرفی نمودند.

سپس مهندس دانش (رئیس هیات مدیره شرکت رایمند) به شرح خدمات مدیریت صادرات شرکت پرداختند. ایشان ضمن معرفی شرکت و خدمات قابل ارائه در قالب EMC، عنوان کردند که با مذاکرات صورت گرفته با مرکز تعاملات، در صورت تقاضای چند شرکت مبنی بر انجام تحقیقات بازار در یک کشور مشخص، خدمات با تخفیف قابل ملاحظه ای انجام خواهد شد. این تخفیف علاوه بر حمایت های کریدر توسعه صادرات می باشد که 70٪ هزینه تحقیقات بازار را (در صورتی که خدمات توسط کارگزار کریدور انجام گرفته باشد) پرداخت می کند.

در ادامه نشست، مهندس حبیبی (به عنوان نماینده دفتر برون مرزی شرکت رایمند در سوریه و لبنان) و مهندس عباسی (به عنوان نماینده دفتر برون مرزی شرکت رایمند در شمال غرب آفریقا)، به ایراد سخن پرداختند. ایشان علاوه بر ارائه فرصت های صادراتی در کشورهای فوق، برخی از موانع و قوانین مربوط به صادرات را نیز بیان کردند.

سپس حضار به معرفی شرکت خود و محصولات قابل ارائه پرداختند. لازم به ذکر است که شرکت های مدعو، دانش بنیان بوده و از بین شرکت های دانش بنیان تهران و اصفهان و با در نظر گرفتن عواملی مانند: فناوری بالا، مصرفی بودن و قابل صادرات بودن محصول، طی چند مرحله فیلتر و در نهایت 20 شرکت دعوت شده اند.

در ادامه از حضار درخواست شد که سوالات صادراتی مرتبط با شرکت و صنعت خود را بیان کنند. نمایندگان دفاتر برون مرزی شرکت رایمند با سابقه حدود 20 سال فعالیت در کشورهای فوق، ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده، تجربیات خود را نیز انتقال دادند.

 

 

تصاویر نشست

چرا رایمندسرویس ؟

  • شرکت مدیریت صادرات (EMC) عضو کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری
  • شرکت دانش بنیان زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
  • عضو و مستقر در پارک علم و فناوری
  • دارای مجوز خدمات فنی و مهندسی از وزارت صمت

کریدور صادرات

اشتراک گذاری :